Blog

OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ 2018

  |   Aktuality

OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ 2018 vyhrála v Libereckém kraji firma HOKAMI CZ – výrobce elektroniky.

Tisková zpráva, Liberec, 26. června 2018  

ČESKÝM LÍDREM 2018 pro Liberecký kraj se z 39 nominovaných firem stala společnost HOKAMI CZ, s.r.o., výrobce elektroniky. Druhé místo obsadila společnost TITAN-Multiplast s.r.o., prodejce plastových materiálů a třetí příčku obsadila MODELÁRNA LIAZ s.r.o., která se zabývá vývojem, konstrukcí a výrobou dílů, nástrojů a přípravků pro automobilový, energetický a letecký průmysl.  

Liberecká, ryze česká společnost, Hokami CZ patří mezi nejúspěšnější evropské firmy v oblasti výroby elektroniky na zakázku. Již v minulosti Firma HOKAMI CZ získala za své výsledky řadu ocenění. V roce 2016 se HOKAMI CZ stala Firmou roku a v minulém roce se zařadila mezi Top 100 firem z celé České republiky. Svou produkci vyváží do celého světa, dokonce i do vesmíru.

Firmy, které se dostaly do finále této prestižní soutěže, zaměstnávaly vloni přes 14,5 tisíce lidí. Zajímavým zjištěním je, že více jak 68 % firem z řad finalistů patří mezi rodinné, nebo alespoň částečně rodinné firmy. Je velmi pozitivní vidět, že rodinné firmy i u nás v České republice mohou dosáhnout výjimečných výsledků a najdeme je i mezi společnostmi s obratem převyšujícím 200 milionů korun a s více než 50 zaměstnanci. Právě pro ně je totiž projekt OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ určen.

Záleží nám na odborném výběru finalistů, a proto jsme u nominovaných transparentních společností s českými majiteli nejdříve provedli hodnocení úrovně jejich hospodaření formou výpočtu Indexu Cribis, který vychází z údajů v účetních závěrkách doplněných o důležité nefinanční ukazatele. Následně proběhlo hodnocení poroty využívající navíc další informace o finalistech jako je jejich podnikatelský příběh či různé druhy společensky záslužných aktivit,“ upřesnil Pavel Finger, místopředseda představenstva odborného garanta soutěže společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Největší ryze české firmy mají společné dva jmenovatele, jedná se z 68 % o rodinné firmy a ze 70 % je trápí nedostatek zaměstnanců. Firma HOKAMI CZ si však na nedostatek lidí nemůže stěžovat.
Ve společnosti zaměstnává více jak 180 lidí, kteří vyprodukují obrat téměř 600 miliónů.

Chtít u nás pracovat nestačí. Pracovní tým si pečlivě vybíráme. Za dobu existence naší společnosti od roku 1991 prošlo firmou již mnoho lidí. Zůstávají jen Ti nejlepší a Ti, kteří si práce váží a nehledají jen výčet benefitů. Díky sportu, kterému jsem se v mládí aktivně věnoval, jsem se naučil, že nic není zadarmo. Když chceš vyhrát, musíš na sobě makat a být týmový hráč. ‚Fair Play‘ pravidla platí i ve firmě. Všem zaměstnancům nabízíme skvělé pracovní podmínky. Umíme ocenit jejich nasazení, loajalitu a pracovní výkony. Všichni ale dobře vědí, že kdo nepracuje a pravidla hry poruší, jde z kola ven,“ vysvětluje Ing. Josef Suska, generální ředitel HOKAMI CZ.

Největším benefitem pro zaměstnance v HOKAMI CZ je práce v naší firmě jako taková. Jdeme však s dobou a myslíme jak na mladé, tak i na maminky pro mateřské.

Uvědomujeme si, že pracovní prostředí, klima ve firmě a práce, která dává smysl, je jedním z pilířů osobní motivace. Proto lidé ve výrobě pracují pouze od pondělí do pátku na dvě směny. Prostředí je klidné, čisté, bez zápachu, prachu a hluku. Maminkám po mateřské umožňujeme pracovat pouze na jednu směnu, aby zvládly skloubit práci s rodinným životem. Všichni zaměstnanci mají dotované občerstvení v naší kavárně DOLICAFE, která je v těsné blízkosti firmy. Součástí společnosti je i nejmodernější zubní klinika v Libereckém kraji, DOLIDENT. Zaměstnanci HOKAMI mají vždy přednost. Tuto výhodu pak mají i děti našich zaměstnanců. Mladí lidé u nás nejvíce oceňují flexibilní pracovní dobu, ohodnocení dle výkonu, ale i zvýhodněné karty do sportovních a relaxačních zařízení. Dobrý kolektiv, který drží při sobě, je pro nás velmi důležitý. Pro všechny zaměstnance a jejich rodinné příslušníky připravujeme každý rok netradiční firemní akce s bohatým doprovodným programem,“ Sdělila Michaela Pompová HR & Marketing Manager HOKAMI CZ.


Kontakt: HOKAMI CZ, s.r.o., Ampérova 464, Liberec | FB: Práce v Hokami CZ | www.hokami.cz